👈🏻 مرکز تماس اکسل - ۰۲۱۲۸۴۲۳۰۷۲ (10الی5عصر)👉🏻

مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس جدید

Monday، ۲۷ Shahrivar ۱۴۰۲

مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس به شما این امکان را می دهد که بهترین انتخاب را در میان این سرویس ها داشته باشید. برای استفاده از همه قابلیت های هر یک از این برنامه ها باید حتما از اشتراک های پریمیوم برنامه استفاده به عمل آورید. اشتراک های این برنامه ها بیشترین قابلیت ها را برای بازی و سرگرمی در اختیار بازیکنان قرار می دهد. هر یک از این سرویس های بازی و سرگرمی از مزایا و ویژگی های به خصوصی برخوردار هستند که برای خرید هر یک باید به این موارد دقت داشته باشید.

سرویس های گیم پس بهتر است یا پلی استیشن؟

برای مقایسه گیم پس با پلی استیشن پلاس باید به کیفیت سرویس دهی هر یک از این پلتفرم ها دقت داشته باشید. هر یک از سرویس های گیم پس و پلی استیشن بر روی کنسول های انحصاری شرکت سازنده قابل اجرا خواهند بود. برای انتخابی بهتر در میان این دو سرویس باید به برتری های مربوط به هر یک دقت داشته باشید. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

تنوع در میان بازی ها

تنوع و کیفیت بازی های ارائه شده در هر یک از سرویس های پلی استیشن و گیم پس یکی از مهمترین مواردی است که در رابطه با آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این زمینه نظرات هر یک از کاربران در رابطه با سرویس های گیم پس و پلی استیشن متفاوت است. در رابطه با تنوع بازی ها در هر یک از این دو سرویس کتابخانه مربوط به آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. سرویس گیم پس در طول هر ماه تعدادی بازی را به کتابخانه خود اضافه می کند و با این روش بر تنوع بازی ها به صورت تدریجی می افزاید.

در مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس تنوع هر یک از این سرویس ها در حد خود در جایگاه مطلوبی قرار دارد. با این تفاوت که کتابخانه پلی استیشن بسیار گسترده تر و متنوع تر از سرویس گیم پس است. آرشیو بازی های موجود در سرویس پلی استیشن بسیار وسیع تر است. در هر یک از این سرویس ها، استریم بازی ها نیز به گونه ای متفاوت در اختیار کاربران قرار می گیرد.

مقایسه قیمت سرویس بازی ها

مقایسه گیم پس با پلی استیشن پلاس در خصوص قیمت و هزینه های مربوط به خرید هر یک از این سرویس ها نیز انجام می گیرد. در صورتی که به دنبال یک سرویس ایده آل می گردید، باید به هزینه های تعیین شده در خصوص هر یک از این اشتراک ها نیز دقت داشته باشید. در صورتی که این اشتراک ها را به صورت ماهیانه خریداری می کنید، بهترین گزینه سرویس گیم پس و گیم پس التیمیت به شمار می رود. البته این سرویس به صورت سالانه نیز با ضرب قیمت اولیه در تعداد ماه ها خریداری می شود. به همین خاطر هیچ تخفیفی بر روی قیمت خرید سالانه مربوط به این سرویس ها اعمال نمی شود.

اما برای خرید سرویس پلی استیشن هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. هزینه سالانه این سرویس ها 110 الی 120 است. این مسئله خرید سرویس پلاس را برای مشتریان به صرفه تر کرده است. به همین خاطر برخی از گیمرهای حرفه ای خرید گیفت کارت پلاس را ترجیح می دهند.

مقایسه کیفیت استریم ابری

مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس جدید در رابطه با کیفیت استریم بازی در هر یک از این سرویس ها نیز انجام می گیرد. البته این قابلیت در رابطه با کاربران ایرانی چندان کارایی ندارد. کیفیت استریم هر یک از این سرویس ها متفاوت است. شما نمی توانید در سرویس گیم پس به صورت رایگان از قابلیت استریم استفاده کنید. به همین خاطر باید حتما هزینه بیشتری برای استفاده از قابلیت استریم بازی ها بپردازید.

در مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس، سرویس پلی استیشن پلاس بسیار به صرفه تر است. استفاده از قابلیت استریم ابری در نسخه پریمیوم این برنامه به صورت رایگان انجام می شود و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر نخواهید داشت.

امکان استفاده از گیم پس و پلی استیشن پلاس در ایران

در بررسی مشخصه ها و ویژگی های هر یک از این پلتفرم های بازی، امکان استفاده ساده از آن ها در ایران نیز مورد توجه قرار می گیرد. برای مقایسه گیم پس با پلی استیشن پلاس باید به این ویژگی نیز دقت داشته باشید. در واقع هر دوی این پلتفرم ها به سادگی در ایران قابل استفاده خواهند بود. البته در این زمینه خدمات آنلاین ایکس باکس در ایران تحریم شده و محدودیت هایی در خصوص استفاده از آن وجود دارد. اما برخی از کاربران با استفاده از راهکارهای جانبی از این سرویس نیز استفاده می کنند.

خرید پلی استیشن پلاس در ایران کار ساده تری است و همین ویژگی نیز توجه برخی از کاربران را جلب کرده است. هر یک از اشتراک های این پلتفرم به سادگی در ایران قابل خرید هستند. برای خرید هر یک از این پلتفرم های بازی از داخل ایران باید از ویزا کارت استفاده کنید.

سطوح مختلف گیم پس

برای انتخابی بهتر در میان هر یک از سرویس های پلی استیشن پلاس و گیم پس باید به سطوح مربوط به هر یک از این پلتفرم ها نیز دقت داشته باشید. سطوح گیم پس هر یک از ویژگی ها و مزایای به خصوصی برخوردار هستند که برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. سرویس های استاندارد و ایکس باکس گیم پس
  2. سرویس های ایکس باکس گیم پس آلتیمیت با قابلیت های مضاعف

قیمت خرید هر یک از این سرویس ها در ایران متفاوت است و کاربران باید به هزینه های مربوط به هر یک از اشتراک ها دقت داشته باشند. سرویس استاندارد گیم پس اغلب هزینه و قیمت کمتری دارد و قابلیت های کمتری نیز ارائه می دهد. در این پلتفرم به دسته بندی های گسترده ای از بازی ها دسترسی خواهید داشت که هر یک از آن ها مورد پسند برخی از کاربران قرار دارند.

سطوح مختلف سرویس پلی استیشن پلاس

در مقایسه گیم پس و پلی استیشن پلاس، سطوح و دسته بندی هی مختلف سرویس های پلی استیشن پلاس نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند. برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. پلی استیشن پلاس اسنشیال
  2. پلی استیشن پلاس اکسترا
  3. پلی استیشن پلاس پریمیوم

این پلتفرم در گذشته بیشتر برای کاربران دستگاه کنسول مورد استفاده قرار می گرفت و به مرور زمان کاربران آن افزایش پیدا کردند. شرکت سونی در سال های اخیر با تغییرات گسترده ای این سرویس ها را ارائه کرده و در دسترس کاربران خود قرار داده است.

جمع بندی

در این بخش به مقایسه گیم پس با پلی استیشن پلاس پرداختیم که در دنیای امروز از محبوب ترین سرویس های بازی به شمار می روند. شما می توانید در هر یک از این پلتفرم ها امکانات گسترده ای برای بازی و سرگرمی در دسترس داشته باشید. هر یک از این سرویس ها با ده ها قابلیت ویژه، انواع بازی های متنوع و... شناخته می شوند. برای استفاده از هر یک از این سرویس ها باید هزینه و قیمت به خصوصی را بپردازید. این سرویس ها از محبوب ترین پلتفرم های گیم در دنیای امروز به شمار می روند. شما می توانید هر یک را با در نظر گرفتن بودجه مد نظر و قابلیت های مورد نیاز انتخاب کنید.