آموزش قرار دادن زیرنویس فارسی بر روی نتفلیکس Netflix

Saturday، ۴ Dey ۱۴۰۰

در دنیای امروز با گسترش فیلم سازی و کیفیت بالای فیلم‌ها پلتفرم‌های بسیاری برای مشاهده فیلم‌ها با کیفیت‌های مختلف و کدینگ‌های متفاوت ایجاد شده‌اند. یکی از این پلتفرم‌ها مربوط به کمپانی معروف فیلم سازی نتفلیکس است. مطمئنا شما هم با این پلتفرم آشنا هستید. یکی از چالش‌هایی که در حین مشاهده فیلم در پلتفر‌های خارجی وجود دارد اضافه کردن زیرنویس فارسی به نتفلیکس است. در این مقاله قرار است به صورت تخصصی و کامل آموزش اضافه کردن زیرنویس فارسی به فیلم‌های نتفلیکس بپردازیم.

همانطور که میدانید نتفلیکس یک شبکه آنلاین استریم فیلم و سریال است که خودش هم فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی را ساخته است. از جمله این سریال‌ها ویچر، بازی مرکب یا فیلم مرد ایرلندی است که خود نتفلیکس تولید و پخش‌ ‌آ‌ن‌ها را بر‌عهده داشته است. نتفلیکس در اوایل فعالیت خود به کاربران ایرانی اجازه استفاده از این پلتفرم را نمی‌داد و خرید اکانت نتفلیکس در ایران میسر نبود.

مشاهده فیلم در نتفلیکس

شاید بهترین ابزار ممکن برای دیدن فیلم‌ها و سریال‌های با کیفیت ابزاری باشد که تهیه کنندگان معروف ایجاد کرده‌اند. نتفلیکس می‌تواند به راحتی تمام آن‌چه شما از یک پلیر انتظار دارید را برآورده کند. البته همانظور که گفته شد ممکن است بعضی افراد با اضافه کردن زیرنویس به فیلم‌ها مشکل داشته باشند. اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید حتما ادامه مقاله را دنبال کنید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

ما در این مقاله دو راه حل ارائه می‌کنیم که به شما این امکان را می‌دهد تا به فیلم‌ها در پلتفرم نتفلیکس با زیرنویس فارسی در فروشگاه اکسل اضافه کنید:

۱.با استفاده از افزونه‌های گوگل کروم

۲.دانلود و بارگزاری زیرنویس روی سایت نتفلیکس

افزونه‌های گوگل کروم:

افزونه‌های گوگل کروم در واقع ابزارهایی هستند که شما آن‌ها را به مرورگرتان اضافه می‌کنید. این افزونه‌ها کارایی و بهره‌وری کروم‌ شما را افزایش می‌دهند و می‌توانید کارهای متنوع و بیشتری با استفاده از ‌آن‌ها انجام دهید. یکی از این افزونه‌ها سابستیتال (Substital) است.

این افزونه را از طریق مسیر زیر می‌توانید دانلود کنید:

بعد از دانلود افزونه شما به صفحه‌ای مانند صفحه زیر منتقل می‌شوید:

در این صفحه گزینه‌ی extension را انتخاب کنید و سپس از پایین صفحه گزینه‌ی Open Chrome Web Store را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدیدی که باز‌ می‌شود در سمت راست بالا، در باکس سرچ، اسم افزونه را سرچ کنید. (همانطور که گفتیم اسم افزونه Substital است.)

بعد از اینکه نتیجه یافت شد روی آن کلیک کنید. سپس گزینه‌ی Add to chrome را انتخاب کنید.

بعد از این مرحله کروم از شما اجازه می‌خواهد که این افزونه‌ را اضافه کند و تبعا شما هم باید قبول کنید. سپس آیکون این افزونه بالای کروم سمت چپ (ممکن است بسته به زبان مرورگر سمت راست یا چپ باشد.) برای شما به نمایش در می‌آید.

به این ترتیب این مرحله به انتها می‌رسد و افزونه به مرورگر شما اضافه می‌شود. حالا زمان آن است که با کارکرد این افزونه آشنا شویم.

استفاده از افزونه (پلاگین) Substital

برای استفاده از این افزونه تنها لازم است نتفلیکس را باز کنید و فیلم مورد نظرتان رو انتخاب کنید. زمانی که فیلم مورد نظر شما پخش خود را آغاز کرد، روی آیکون افزونه Substital کلیک کنید. در این صورت چندین محتوایی که در صفحه وجود دارد توسط پلاگین تشخیص داده می‌شود و شما باید از بین این اسامی، اسم فیلمی که در حال پخش است را انتخاب کنید.

تا اینجا با یک روش جهت تنظیم زیرنویس فارسی در پلتفرم نتفلیکس آشنا شدیم.

اضافه کردن زیرنویس فارسی از طریق خود پلتفرم:

راه دوم برای اضافه کردن زیرنویس فارسی به نتفلیکس این است که ابتدا زیرنویس را دانلود کنید. آن را به فرمت مخصوصی تبدیل کنید و بعد آن را در نتفلیکس اضافه کنید. این روش همان طور که به نظر می‌رسد نسبت به روش اول کمی طولانی‌تر است. با ما همراه باشید تا این روش را به صورت کامل و گام به گام بررسی کنیم.

مرحله اول: در این روش هم باید یک افزونه مخصوص را به روشی که توضیح دادیم دانلود کرده و به کروم خودتان اضافه کنید. اسم این افزونه Super Netflix است.

مرحله دوم: باید زیرنویس فیلمی که قصد تماشا کردن آن را دارید از سایت‌های دیگر دانلود کنید. یکی از سایت‌هایی که معمولا همه‌ی زیرنویس‌ها را دارد، Subscene است که می‌توانید از آن استفاده کنید. بعد از اینکه وارد این سایت شدید، از بخش باکس سرچ، اسم فیلم موردنظرتان را سرچ و زیرنویس مربوط به آن را دانلود کنید. این زیرنویس را در یک بخش مشخص در کامپیوتر بگذارید. فقط برای راحتی کار مسیری که در آن زیرنویس را قرارداده‌اید را به خاطر بسپارید.

مرحله سوم: حالا زیرنویسی که دانلود کردید را باید به فرمت مخصوصی به اسم DFXP تبدیل کنید. برای این کار از یک سایت به اسم Subflicks استفاده می‌کنیم. بعد از باز کردن این سایت باید زیرنویس دانلود شده را در محل مشخص بارگذاری کنید. سپس این سایت زیرنویس شما را به فرمت مخصوص تبدیل می‌کند و شما می‌توانید به راحتی آن را با فشردن دکمه دانلود بارگیری کنید.

مرحله چهارم: حال باید به نتفلیکس بازگردیم. به کمک افزونه‌ای که به مرورگر کروم اضافه کرده‌ایم امکانات جدیدی به این پلتفرم اضافه شده است. این امکانات در تصویر زیر نمایش داده شده‌اند. از بین این گزینه‌ها، گزینه‌ی cc را انتخاب کنید.

با زدن این گزینه، یک لیست برای شما به نمایش در می‌آید که از بین‌ موارد موجود در این لیست، موردی که فرمت آن DFXP هست رو پیدا و انتخاب کنید.

در نهایت با این انتخاب زیرنویس اختصاصی شده شما به فیلم اضافه می‌شود و شما می‌توانید از دیدن فیلم در پلتفرم نتفلیکس با زیر نویس فارسی لذت ببرید.

کلام آخر

در این مقاله دو روش متفاوت برای اضافه کردن زیرنویس فارسی به پلتفرم نتفلیکس آموزش داده شد. اینکه کدام روش را انتخاب کنید به انتخاب خودتان است اما پیشنهاد ما به شما استفاده از روش اول است. علت این پیشنهاد سرعت بیشتر و زمان کمتر حین بارگذاری زیرنویس است. در هر حال امیدواریم از تماشای فیلم‌های هیجان انگیز شبکه نتفلیکس با زیرنویس فارسی لذت ببرید.